Dopis členské základně ODS v oblasti

Obsah

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milí členové ODS,

žijeme v bouřlivém období. Období, které nám neumožňuje se setkávat jinak nežli prostřednictvím digitálních médií. Nežijeme ve sci-fi filmu, videokonference nikdy osobní kontakt nenahradí. Proto jsem se rozhodl, že Vám napíšu alespoň tento dopis. A pevně doufám, že se v květnu nebo nejpozději v červnu osobně setkáme. Květen vychází z matematických modelů proočkovanosti jako zlomový v očkovací kampani.

Do konce května by totiž první dávku vakcíny měla obdržet většina zájemců nad 40 let. Při nárůstu zásobování, které se dá po schválení dalších typů vakcín očekávat, bude do prázdnin první dávkou naočkována většina populace, která projeví zájem. Podzim by měl být už klidný. S tempem očkování na tom nejsme tak špatně, dokonce máme lepší proočkovanost na 100 tis. obyvatel než některé sousední státy. Podle ECDC (Evropské středisko kontroly nemocí) bylo do ČR dodáno 1,291 mil. vakcín proti Covidu. Naočkováno bylo cca 1,012 mil. dávek, což je velmi úspěšné číslo, zbytek je připravený na průběžnou aplikaci a aplikaci druhých dávek. Nesmí nám však vypadávat dodávky vakcín praktickým lékařům.

Ve Středočeském kraji očkujeme 7 000 lidí denně, v dubnu 12 000 denně s potenciálem nárůstu na 17 000 denně. Kraje vedené "klasickými politiky" postavily očkovací centra, spolupracují s obcemi, nemocnicemi, odborníky. Kraje sestavily mobilní očkovací týmy a řídí logistiku dodávek očkovací látky.

Kraje provozují (většinou) páteřní nemocniční sítě a budou se potýkat s výpadky nemocničních příjmů a následky zanedbané péče. Kraje se dokáží koordinovat s nekrajskými zdravotnickými zařízeními a podporovat je pro lepší péči o své obyvatele. Ne vláda. Ta jenom slibuje, ale práci nechává přirozeně nám, na krajských úřadech.

K vládě… Přijatá opatření přinášejí často více problémů než pozitivních výsledků a všichni jsme oprávněně naštvaní. Máme i obavy z toho, co může přijít nebo s čím dalším naše vláda ještě přijde, zda nebude zbytečně omezovat naši svobodu a náš život. Situaci nemůžeme podceňovat, nemoc je zákeřná. V kolínské nemocnici bojuje s těžkými stavy i 160 lidí najednou, lůžka s plicními ventilacemi byla minulý týden zcela obsazená. Chraňme se, nikomu nepřeji si na vlastní kůži vyzkoušet lůžkovou péči v přetížené nemocnici. A všechna čest našim zdravotníkům, jak svoji práci zvládají. Určitá omezení musíme bohužel strpět, ale chceme, aby vláda zaváděla opatření odůvodněná a veřejně jejich dopad vyhodnocovala. Tato vláda ve zdůvodňování svých opatření selhává. Stejně jako v dalších rolích, které má plnit.

Čekají nás parlamentní volby, ve kterých chceme zvítězit. To ale nezvládneme sami.

K vítězství potřebujeme i Vás, naše členky a členy, kteří se o politiku zajímáte dlouhodobě, ale v poslední době jste možná neměli tolik času nebo chuti být politicky aktivní. Ale teď Vás opravdu potřebujeme! Záleží mi na každém z Vás, protože s Vámi můžeme společně napravit více škod, které tato vláda způsobila.

Už nyní ve Středočeském kraji jako ODS děláme hodně – řešíme očkování, modernizujeme technologie, digitalizujeme další oblasti našeho života. Když si přečtete moji zprávu o činnosti v krajském zastupitelstvu, uvidíte, že je toho hodně, co je potřeba udělat.
ODS vytvořila pro nadcházející volby do Sněmovny společnou kandidátku s TOP09 a KDU-ČSL. Pokud máme porazit peníze a mediální moc Andreje Babiše, budeme potřebovat napnout všechny síly. Do sněmovních voleb vyrážíme v koalici s malými pravicovými stranami, kterým jsme nedokázali převzít voliče a které i přes změnu volebního zákona potřebujeme kvůli šanci na výhru ve volbách. Nevěšte hlavu z předvolebních průzkumů! Krajské volby v roce 2020 předpovídaly úplně jiné výsledky, nám 5 % upíraly a výsledky naší konkurence byly o stejných 5 % nadhodnocené. Na kandidátce SPOLU máme skvělé lidi s velkým modrým srdcem!

Každý z Vás může právě teď přispět k lepšímu výsledku naší politické strany.

Rád Vám kdykoliv poskytnu jakékoliv informace i individuálně. Vítám všechny Vaše nápady – poraďte nám, co můžeme zlepšit, změnit nebo navrhnout. Zapojte se do volební kampaně, máte jistě mnoho nápadů i chuti měnit to, s čím nejste spokojeni. Brzy spustíme webové stránky našich oblastí, na www.oblastni-listy.cz. Pište o sobě a své práci, vyjadřujte se v komentářích, zasílejte nám své názory.

ODS byla a je stranou suverénních a ambiciózních osobností. Takových, jako jste právě Vy. Budeme rádi za každou Vaši aktivitu a pomoc, za vytváření podvědomí o straně, která dokáže spravovat tuto zemi lépe než dotační podvodník, anebo liberální aktivisté.

 

Děkuji Vám vřele

Váš Jakub Rejzek

krajský zastupitel, MS ODS Český Brod